Teatr Powszechny - Teatr Powszechny
Image
Image
odwołane spektakle (Radom)

23 grudnia 2020 r, godzinie 18.00 na teatralnym facebooku jedyna okazja pokazać dzieciom czarny teatr! Urocza i wzruszająca bajeczka "O PASTUSZKACH CO TO W NOCY POSZLI BOSO O PÓŁNOCY".

"Czy wiecie, że 21 grudnia na niebie mogliśmy najlepiej zaobserwować Wielką Koniunkcję, czyli wyjątkowe bliskie spotkanie planet Jowisza i Saturna, które z naszej ziemskiej perspektywy wygląda jak jeden duży świetlisty punkt, niczym Gwiazda Betlejemska? Ostatnio tak bliska i dobrze widoczna koniunkcja Jowisza i Saturna miała miejsce w 1226 roku, a kolejna w 1623. Zupełnie nie bez przypadku mamy dla Was w 2020 roku wyjątkową bajeczkę o perypetiach Gwiazdy Betlejemskiej, której pomagają pastuszkowie z owieczkami.

Koniecznie oglądajcie bajeczkę w ciemności, bowiem nagraliśmy ją dla Was w formie czarnego teatru. Bardzo ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń. A jeżeli chcecie się podzielić Waszą dobrą cechą i wysłać do teatru rysunek Waszego dobrego uczynku, to z przyjemnością stworzymy z Wami wirtualną wystawę.

Warto wspomnieć, że autorką bajeczki jest nasza Zastępczyni Dyrektora Teatru Pani Agnieszka Kołodyńska- Iglesias, która napisała historię "O pastuszkach, co to w nocy, poszli boso o północy" dla najmłodszych dzieci, kiedy pracowała w szkole jako psycholog.

Bajeczka ma krótką formę czarnego teatru, budowanego w ciemnościach przy świetle ultrafioletowym. Technika grania i kreowania roli dla aktora jest bardzo wymagająca, bowiem aktor ubrany cały na czarno, z zasłoniętą głową,  poruszając się niczym "ninja" bezszelestnie animuje lalką lub przedmiotem. W naszej bajeczce główną rolę grają nie tylko pastuszkowie i Gwiazdka Betlejemska, ale także owieczki i mędrzec z bardzo długą brodą"

Występują: Aga Grębosz, Przemysław Bosek, Mateusz Paluch.

PARTNERZY TEATRU
Image
COPYRIGHT © 2020. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Należy pamiętać, że w przypadku braku zgody nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.